Social Media ikona

Facebook YT
PL EN

Świece La Santa Muerte Poland

Świece wotywne (veladoras) są tradycyjną formą oddawania czci Najświętszej Śmierci. Są podstawową formą komunikacji z Naszą Panią, a przy tym ich użycie jest proste i intuicyjne.

Oddawanie czci za pomocą ognia, magia świec, kult sprawowany przez ogień był od zarania dziejów częścią każdej religii. Na wszystkich ołtarzach poświęconych La Santa Muerte możemy zobaczyć świece różnych kolorów. Każda świeca swym kolorem symbolizuje określony rodzaj intencji z którą zwracamy się do Naszej Pani.

 

Gdy nastąpi skonkretyzowanie prośby poprzez kolor veladoras, nasze prośby spalają się w ogniu świecy, a unoszący się dym wznosi je do Naszej Pani.

Podczas spalania świeca wotywna wzmacnia prośbę lub dziękczynienie, a wraz ze wznoszącym się dymem nasza intencja trafia do Najpiękniejszej. Niewątpliwie wkrótce intencja zamanifestuje się w rzeczywistości.

Biała świeca jest spalana gdy chcemy podziękować La Santa Muerte, wyrazić wdzięczność - w tym konktekście są to świece dziękczynne. Spalamy ją, gdy prosimy o uzdrowienie nas lub naszych bliskich z ciężkiej choroby lub różnego rodzaju uzależnień, o oczyszczenie z wszelkich negatywnych wpływów, o odnowę, nowy początek. Jest także świecą konsekracji, nadziei i prawdy. Palimy białą świecę gdy prosimy Naszą Panią o zapewnienie nam bezpieczeństwa, zdrowia, przywrócenie harmonii i spokoju w naszym życiu. Reprezentuje czystość i pokój.

Czarną świecę spalamy gdy prosimy Najświętszą Śmierć o ochronę, obronę przed zagrożeniem, o odsunięcie od nas niebezpieczeństwa. Palimy czarną świecę gdy zwracamy się do Naświętszej Śmierci o pomoc w beznadziejnej sytuacji, rozwiązanie poważnego problemu, usunięcie z naszego życia przeszkody lub zapobieżenie wielkiemu nieszczęściu. Służy zarówno do rzucania klątw jak i do ochrony przed nimi. Także gdy prosimy o zniszczenie wroga, o sprowadzenie tragedi na osoby szkodzące nam lub naszym bliskim lub dokonanie zemsty. Reprezentuje protekcję, związanie przekleństw i wszelkiego negatywizmu oraz osłonę przed złymi ludźmi.

Złota świeca jest używana we wszelkich intencjach dotyczących bogactwa, pieniędzy, powodzenia finansowego. Także korzystnego przeprowadzenia transakcji, osiągnięcia sukcesu biznesowego. Reprezentuje przepych, zbytek, sukces i szczęście. Palimy ją gdy prosimy La Santa Muerte o udane interesy, powodzenie naszego biznesu, zapewnienie nowych klientów lub większego popytu na nasze towary.

Zielona świeca jest spalana gdy prosimy Najświętszą Śmierć o sprawiedliwość, uczciwość. Jest skuteczna, gdy zwracamy się do Najświętszej Śmierci we wszelkich sprawach związanych ze stosowaniem prawa. Bardzo często używana w sprawach sądowych, jednak tutaj ważne jest aby osoba była niewinna - ludzie oskarżeni przed sądem, którzy popełnili przestępstwo powinni palić świecę czarną (ochronną) - ponieważ zielona świeca jest prośbą do Naszej Pani o przywrócenie sprawiedliwości, o sprawiedliwy wyrok. Palimy zieloną świecę przed procesem sądowym, podpisaniem ważnej umowy, sporządzeniem kontraktu.

Czerwona świeca cieszy się największym powodzeniem wśród zakochanych, kochanków i osób poszukujących miłości. Czerwoną świecę spalamy gdy prosimy La Santa Muerte o pomoc w znalezieniu miłości, przyciągnięciu odpowiedniej osoby, przywiązaniu do siebie ukochanej lub ukochanego, wzbudzeniu płomiennej miłości w wybranku/wybrance. Świeca używana we wszelkich sprawach związanych z namiętnością oraz seksualnością. Używana aby La Roja wzbudziła w wybranej przez nas osobie pożądanie, wzmocniła entuzjazm i popęd seksualny. Reprezentuje żądzę, moc seksualną, wigor, pasję i namiętność.

Niebieska świeca używana jest gdy prosimy Kościstą Panią o kreatywność, szczególnie na polu artystycznym, poprawę stosunków społecznych oraz poznania nowych, ciekawych ludzi. Niebieską świecę dla Naszej Pani najczęściej spalają artyści, nauczyciele, działacze i aktywiści społeczni, studenci i uczniowie. Reprezentuje komunikację międzyludzką, współdziałanie, przyjazną koegzystencję ze wszystkimi. Łagodzi nastroje społeczne, pomaga się dostosować do całości, uczy odpuszczenia i przepływ myśli.

Purpurową świecę dla Najświętszej Śmierci spalamy gdy zwracamy się do Niej w sprawach związanych z magią, rytuałami, działaniami magicznymi. Purpurowa świeca reprezentuje duchową mądrość, zrozumienie, wysokie wibracje i energie duchowe. Palimy ją przed przystąpieniem do czynności magicznych, rytuałami przejścia, rytuałami otwierającymi przejścia między sferami i drogi astralne. Purpurowa świeca powinna być spalana podczas rozdarcia zasłony światów oraz wzmocnienie energii psychicznej i wibracji astralnej.

Tęczowa świeca symbolizuje różnorodność cudów zsyłanych przez Najświętszą Śmierć. Palimy ją gdy prosimy La Santa Muerte o błogosławieństwo we wszelkich dziedzinach naszego życia i na różnych polach naszej działalności. Tęczowa świeca zawiera w sobie błogosławieństwa Naszej Pani reprezentowane przez każdy kolor.

 

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego koloru świecy, określającego rodzaj naszej intencji, kiedy zwracamy się do La Santa Muerte. Pamiętajmy, że Najświętsza Śmierć cały czas nas słyszy, stale nas wysłuchuje, nawet bez zapalania świecy.

Duża część wyznawców konsekruje świece przed postawieniem ich na ołtarzu bądź zapaleniem, poprzez namaszczenie ich określonymi wonnościami. Konsekracja oznacza ogłoszenie czegoś świętym lub poświęcenie na cele religijne. Katolicy konsekrują krzyże, medaliki i obrazki, wiccanie poświęcają różdżki i kielichy. Osobiście uważam, że świece postawione na ołtarzu La Santa Muerte stają się święte poprzez sam fakt ofiarowania ich Naszej Pani, jednak praktyka konsekracji świec jest często spotykana. Najczęściej stosuje się w tym celu Florida Water, ulubione perfumy, wodę kolońską lub odpowiedni olej, jednak sprawdzi się wszystko co "osłodzi" ofiary Naszej Pani. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów olejków do konsekracji świec, ale niektóre z częściej spotykanych to: Domination Oil; Lodestone Oil; Crown of Success Oil; Protection Oil; King Solomon Oil; Compelling Oil; Divine Lovers Oil; Attraction Oil; Money Drawing Oil; Abre Caminos aka Road Opener Oil; Uncrossing Oil or Destruction Oil. Można także przygotować własną mieszankę zapachową, którą uznamy za odpowiednią dla La Santa Muerte. Ważne jest, aby użycie dowolnego oleju było kwestią indywidualnych preferencji i wyboru wyznawcy.

Aby poświęcić świece należy umieścić je na ołtarzu, lub w przypadku jego braku na jakimkolwiek podwyższeniu. Powoli wcierając wybrany olej lub esencję zapachową w świece zwracamy się do Naszej Pani:

"Najświętsza Śmierci, przynoszę te świece przed Twoje oblicze i proszę Cię abyś je pobłogosławiła. Wypełnij je Twoim światłem, aby ich blask świadczył o Twojej chwale. Wypełnij je Twoją mocą, aby ich siła ukazywała Twoją potęgę. Wypełnij je Twoją miłością, aby ich żar ukazywał Twoją miłość."

Podana formuła konsekracji świec jest przykładowa. La Rosa Blanca najbardziej cieszy się gdy wyznawca zwraca się do Niej w swoich własnych słowach.

Palimy wotywne świece na ołtarzach La Santa Muerte aby oddać cześć Naszej Pani. Gdy zamierzamy zwrócić się do Najświętszej Śmierci z jakąkolwiek intencją, warto przy tym zapalić świecę w odpowiednim kolorze. Kolor użytej świecy odpowiada pożądanemu przez nas rezultatowi.

Świeca na ołtarzu Najświętszej Śmierci staje się więc zarazem aktem czci oraz dziękczynienia, miłości lub prośby, skierowanym do Naszej Pani.

Mateusz, La Santa Muerte Poland